Chcesz skorzystać z taxi w Warszawie? Sprawdź, jak nie paść ofiarą oszustwa!

      Możliwość komentowania Chcesz skorzystać z taxi w Warszawie? Sprawdź, jak nie paść ofiarą oszustwa! została wyłączona

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o oszukanych klientach firm przewozowych w Warszawie, które podszywają się pod taksówki. Za taki kurs można zapłacić naprawdę sporo! Jak ustrzec się przed fałszywymi taksówkarzami i dojechać do celu bez przepłacania?

Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby trafić na fałszywą taksówkę, w której za kurs trzeba będzie zapłacić bardzo dużo – nawet kilkaset złotych za dość krótki odcinek.

Na takie niebezpieczeństwo najbardziej narażone są przede wszystkim osoby odwiedzające Warszawę – zarówno turyści z Polski, jak i z innych krajów. Często jednak wystarczy tylko zwykłe roztargnienie, aby wsiąść nie do tego pojazdu, do którego się powinno.

Aby nie natrafić na fałszywą taksówkę, która w rzeczywistości taksówką nie jest, trzeba przede wszystkim wiedzieć, czym powinna wyróżniać się legalna taksówka.

Czym powinna charakteryzować się warszawska taksówka?

  • numer boczny na tle żółto-czerwonego pasa
  • herb Warszawy na przednich drzwiach
  • tabliczka z hologramem i numerem licencji taksówkarza oraz numerem rejestracyjnym pojazdu znajdująca się na przedniej szybie samochodu
  • identyfikator z hologramem i zdjęcie kierowcy oraz z jego imieniem i nazwiskiem znajdujący się w środku pojazdu
  • taksometr fiskalny, który wydaje paragon fiskalny zawierający między innymi numer boczny oraz numer rejestracyjny taksówki

Jeżeli pojazd nie posiada tych właśnie oznaczeń, w takim przypadku najlepiej poszukać innego na postoju, który je posiada. Można też od razu zadzwonić do godnej zaufania korporacji i zamówić taxi w dane miejsce.