Postępy modernizacji hali OSiR Bemowo

      Możliwość komentowania Postępy modernizacji hali OSiR Bemowo została wyłączona

Służąca niegdyś jako hangar wojskowy hala OSiR Bemowo jest obecnie w trakcie modernizacji. Prace wkraczają obecnie w decydującą fazę.

„Kiedyś hangar wojskowy, dziś hala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Przed nami kolejna modernizacja, która sprawi, że prowadzone tu rozgrywki będą miały nie tylko jeszcze lepsze zaplecze, ale też będzie je mogło obserwować więcej widzów. Mam nadzieję, że przełoży się to na kolejne sukcesy występujących tu drużyn” – wskazała Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy.

Jakie zmiany w OSiR Bemowo?

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdująca się w dzielnicy Bemowo została przeznaczona do kompleksowej modernizacji oraz rozbudowy. W ramach prac zaplanowano między innymi termomodernizację obiektu, wymianę instalacji wodnej i przeciwpożarowej, doświetlenie parkietu oraz powiększenie trybun.

Trwają również prace polegające na dobudowaniu skrzydła od strony północno-zachodniej, w którym będzie znajdować się hol wejściowy, przedsionek oraz recepcja. Zaplanowano również toalety.

Zyska również otoczenie hali – mają pojawić się nowe rośliny, a cały teren zostanie gruntownie uporządkowany.

Po zakończeniu prac ośrodek będzie mógł stać się gospodarzem imprez sportowych dla około 1500 kibiców. Będzie można również organizować w nim koncerty oraz wystawy, które pomieszczą ponad 2500 uczestników.

Pod nową trybuną zaplanowano również salę konferencyjną na 100 osób oraz dwie szatnie zawodnicze, które dostosowane są również do potrzeb zawodników niepełnosprawnych.