Znamy zwycięzców tegorocznego konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”

      Możliwość komentowania Znamy zwycięzców tegorocznego konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” została wyłączona

Poznaliśmy zwycięzców 35. edycji konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, który promuje mieszkańców Warszawy zaangażowanych w tworzenie zielonej przestrzeni miasta.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy, podczas uroczystej gali konkursu, która miała miejsce w Amfiteatrze Sowińskiego, podkreśliła: „Gratuluję i dziękuję wszystkim laureatom konkursu, pasjonatom zaangażowanym w upiększanie naszego miasta. Warszawiacy dbając o swoje balkony, ogródki robią to również z myślą o sąsiadach, turystach, bo przecież takie zazielenione tarasy zdobią okolicę, całe miasto. Cieszę się, że idea upiększania zielenią i kwiatami rozprzestrzeniła się na całą Warszawę, angażując z każdym rokiem coraz więcej mieszkańców”.

Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” jest skoncentrowany na estetycznej stronie ogrodnictwa oraz hodowli kwiatów i jego głównym celem jest upiększenie miasta przez kwiaty i zieleń. Inicjatywa wspiera również ekologię, zdrowy tryb życia oraz integrację międzypokoleniową, wspierając lokalną społeczność Warszawy.

Laureaci 35. edycji konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Na najwyższych pozycjach znały się ogrody w następujących kategoriach:

Człowiek – Krzysztof Bachorzewski (Ursynów), Wiesława i Edmund Więckowscy (Ursus), Maria Pietroff (Targówek)

Sąsiedzi –  Anna Wrońska i Halina Szczypka (Ursynów), Monika Jargot- Kędzierska, Jagoda Banach, Krystyna Gott (Saska Kępa)

Instytucja – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (Wola), Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP (Bielany), Muzeum Powstania Warszawskiego za „Pokój na Lato” (Wola).